Fit-Nefes

Katılımcıların doğru beslenmeye yönelik yeni bakış açıları oluşturmanıza yardımcı olmak, metabolizmayı hızlandıran amaca yönelik nefes tekniklerini ve zayıflama sürecinde destekleyici özel nefes tekniklerini öğrenmenizi sağlıyoruz. 

Kendi kendinizi motive etmeyi öğretiyor, özgüvenininizi yeniden inşa etmenize yardımcı oluyoruz. 

Bazı seanslarımız bireysel veya grup halinde nefesle yürüyüş çalışmaları yapıyor ve maksimum faydayı sağlıyoruz.

Aynı zamanda bu çalışmayla metabolizmanızın hızlanmasını sağlıyor ve normal yürüyüşten üç kat daha fazla yağ yakmanıza yardımcı oluyoruz.

İlave olarak sporuda dahil etmek isteyen danışanlarımız için Profesyonel Antrenörümüz tarafından kişiye özel yaşı,kilosu ve performansı göz önüne alınarak antreman programı oluşturulur.

 

Nefes Özel Seans

Günde 18.000 kez nefes alıyor ve bunu tamamen istemsiz olarak yapıyorsunuz. Bu kadar çok tekrarladığınız bir aktivitede meydana gelecek küçük değişiklikler hayatınızda büyük farklar yaratabilir.

İlk görüşmemizde sizlerin nefes kapasitenizin analizini yapıyor ve ne kadar doğru nefes aldığınızı belirliyoruz. 

Doğru nefes alma, diyaframınızı kullanma ve duygu yönetimi konusunda sizi yönlendiriyor; hayatınız boyunca size kılavuzluk edecek nefes tekniklerini öğretiyoruz.

 

Holoterapi Özel Seans

Holoterapi (Bilinçaltı Çalışması); tamamlanma çalışmaları olarak kurgulanmış kişilerin derin bilinçaltı derinliklerini keşfetmelerini sağlayan, bilincin hızlı solunum ile değiştirilme çalışmalarıdır.

 • Dönüşüm terapisidir
 • Affetme Ritüelidir,
 • Serbest bırakmak, izin vermek, Potansiyellerin farkına varmak, korkulardan özgürleşmek, bolluk ve bereket kapılarını açmak, Fabrika ayarlarına dönmek, hormonların ve organların orijinal haline gelmesini sağlamak ve daha birçok konu için nefesten faydalanılarak yapılan çalışmadır
 • Kişisel eksiklerimizi tamamlamamıza yardımcı olarak, her bakımdan bizi mükemmel bir varlık olmaya götüren yolculuktur. ( eksiklik dediğimiz şeyler ise = kaybettiğimiz değerler, saygı kaybı, sevgi kaybı, maddi kayıplar, varlığımızı zorlayan yaşanmışlıkların ya da öğrenilmiş kalıpların getirdiği kayıplar)

Holoterapi’de uygulanan hızlı ve derin nefes alışları; sınırların aşılmasını, kalıpların kırılmasını, potansiyellerin ortaya çıkarılmasını, anlayış ve bilinç seviyesinin yükseltilmesini sağlar.

Etkin Olduğu Alanlar

 • Bilinçaltındaki korku ve endişelerin giderilmesi 
 • Fizik Beden üzerindeki bir çok patolojinin iyileştirilmesi 
 • Hormonların aktive edilmesi ve dengelenmesi
 • Detoks etkisi
 • Kurban bilincinden çıkış
 • Kişilerle ilgili ilişkileri düzeltmek 
 • Bolluk ve bereket oluşturmak
 • Karma çözümü
 • Duyular dışı algının açılması 
 • Bilinç ve farkındalık gelişimi
 • Her türlü istenmeyen alışkanlığıın sonlandırılması 
 • Obsesyon 

Çocuklara Nefes Özel Seans

 8-13 / 13-17 Yaş

Hepimiz diyafram nefesi almayı bilerek doğuyor; ancak hormonal değişiklikler, iç ve dış etkenlerle doğru nefes almayı istemsizce bırakıyoruz. Daha yüzeysel olan göğüs nefesine geçiş yapıyoruz. Böylelikle ciğer kapasitemizin  sadece %20 sini  kullanarak hem fiziki hem de psikolojik olarak  kaliteli yaşamdan uzaklaşmış oluyoruz.

Çocuklarımızı, doğru nefes alma teknikleriyle tam da göğüs nefesine geçme sınırında yakalamaya önem veriyor ve onların bu yaşta doğru nefes alma becerisini geliştirerek;

 • Ciğer kapasitelerinin arttırılmasını
 • Sağ sol beyin dengelemesini
 • Bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini
 • Dikkat eksikliğinin aza indirilmesini
 • Mutlu ve neşeli bireyler yetişmesini

sağlıyoruz.

Çocuklarınız ne kadar erken nefes çalışmalarına başlarsa, hayatta hep bir adım önde olma şansı yakalayacaktır. Bu yüzden onlara verebileceğiniz en güzel hediye, nefes çalışmalarıdır.

Çocuk Nefes Atölyesi, dört aşamalı olup, haftada bir olacak şekilde atölye çalışmaları düzenlenmektedir.

Sınav İçin Özel Nefes Teknikleri

Sınav dönemlerinde özellikle, dikkat eksikliği, heyecan, stres yaşayan ve bu durumu kontrol edemeyen kişilere nefes terapileri ile yardımcı oluyoruz.

Nefesle çalışmak kişinin algısını açar, öğrenme kolaylığı sağlar, stres ve heyecanı olumlu yönde kullanmayı öğrenir.

Amacımız; kişinin doğru nefes tekniklerini bilerek diyaframlarını kullanmayı öğrenmeleri ve hayatını kolaylaştıran teknikler öğreterek irade kontrollerini sağlamaları, tüm organlarına yeteri derecede oksijeni gönderebilmeleri, bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleridir.

 • Sınav kaygısı nedir?
 • Çoçuklar  neden endişe duyarlar?
 • Sınav heycanın fiziksel ve duygsal belirtileri nelerdir?
 • Sınavdan önce yapılabilecekler nelerdir?
 • Sınav sırasında yapabilecekleriniz nelerdir?
 • Sınav öncesi fiziksel hazırlıklar  nasıl olmalı?

Enerji Arttırma Çalışmaları

Stres, depresyon, gelecek kaygısı gibi birçok problem hayatımızın istenilen gibi gitmesine engel olmakta ve gerek özel hayatımızda gerekse iş hayatımızda birtakım sorunlara ve türlü aksaklıklara yol açmaktadır.

Basit tekniklerle gün içinde düşen enerjiyi yükseltebilmenin yollarını ve daha fazlasını “Enerji Arttırma Çalışmaları” ile sizlere öğretiyoruz.

Öfke ve Stres Kontrolü

Öfke, karşılanmayan beklentilere, istenmeyen sonuçlara, hoşnut olunmayan durumlara karşı hissedilen bir duygudur. Diğer duygular gibi son derece doğal bir duygudur; ancak kontrol edilmediğinde negatif bir enerjiyle kendimize ve çevremize zarar vermemize sebep olur. 

Öfkenizi ve stresinizi nefesin gücü ile avantaja dönüştürüyoruz. 

Nefes çalışmaları, duygu ve düşüncelerimizi kontrol edebilmemize olanak sağlar. Duygularımızı kontrol etmek her zaman mümkün olmayabilir ancak nefesimizi kontrol ederek duygularımıza etki edebiliriz.

Depresyona Karşı Nefes Teknikleri

Günümüzün en büyük problemlerinden olan stres ve depresyon milyonlarca kişinin günlük hayatlarındaki verimi ve alınan hazzı düşürmektedir. Stres genel olarak, kişinin içinde bulunduğu aktivitelerin ya da düşüncelerin yoğunluğu aracılığı ile gelen zihinsel ve fiziksel yorgunluğun tepkilerinin hissedildiği oluş haline karşılık olan bir tanımdır denilebilir.

Yoğun tempo, karışık zihinsel aktivite içerisinde kişiler vücutlarının verimsiz çalıştırılmasına kendilerini zorlarlar ve gerekli fiziksel ve daha çok zihinsel dinlenmeyi kendilerine yaşatmayı başaramazlar

Aklın sakinleştirilip, düşüncelerin netleştirilmesi ve aklın verimli çalışması, nefes kalitesi ile doğru orantılı olduğundan stres ve depresyon yönetiminde de doğru nefes en etkili araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nefes kalitesi yükseldiğinde ve odaklı ama rahat bir nefes alış verişinde bulunulduğunda kişinin zihinsel aktivitesi de aynı oranda kaliteleşmektedir.

Bu nedenden ilk olarak doğru nefesin en önemli etmenlerini öğretiyor ve bunların geliştirilmesine yardımcı oluyoruz. 

Duygu Yönetimi İçin Nefes Eğitimi

Duygular, insanı insan yapan en temel unsurlardan biridir. Her insanın eğilimi, olumsuz duyguların yarattığı acıdan kaçınarak olumlu duyguları çoğaltmaktır.

Duygu yönetimi ve farkındalık için nefes eğitimi ile duygularınızın farkına vararak onların içerdiği mesajları anlama, duygusal otokontrolünüzü kazanma, duygusal ve sosyal zekanızı etkili biçimde kullanma ve böylece daha mutlu ve tatminkâr bir yaşam düzeyine ulaşmanızı sağlıyoruz.

Panik Bozukluklar (Panik Atak) İçin Nefes Tekniği

Panik atak en kısa tanımı ile kişinin aniden ortaya çıkan endişe ve kaygı krizidir. Bu nöbet anında kişi bedeninde gerçek ve sıkıntı veren rahatsızlıklar hissetmesi ile birlikte kişi daha da yoğun kaygı ve endişe hissetmeye başlar. 

Genellikle psikolojik streslere bağlı olarak gelişen bu beden tepkileri doğru bir nefes egzersi ile azaltılabilir. Doğru nefes egzersizi ile vücudumuza daha çok oksijen gidecek ve böylece vücudumuz acil durumda olmadığını farkederek belirtilerin azalmasını sağlayacaktır.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için

Bize Ulaş